Технології виробництва

Вітражі - класичні технології

Вітражи - нова технологія виробництва 
Історія вітража йде коріннями в архітектуру. Атмосфера грандіозного церковного приміщення, заповненого світлом, що ллється з різнобарвних вікон, і сяйвом дорогоцінних прикрас є втіленням небесної величі. 
Але і імітації, і справжні вітражі володіють рядом недоліків. Візьмемо, приміром, класичний паєчний вітраж. Багатовікова традиція додала йому неповторний шарм, і звичайно, він найбільш привабливо виглядає серед своїх "молодших побратимів". Однак зображувальні можливості класичного вітража обмежені декількома факторами: 
По-перше, дуже складно додати металевому протяганню геометрично строгу форму - у класичному вітражі практично неможливі довгі прямі відрізки, ідеальні окружності тощо. 
По-друге, ті ж природні обмеження при роботі з металом і склом не дозволяють створювати вітражі з безліччю малих елементів. 
По-третє, класичний вітраж неміцний, його неможливо вставити, скажемо, в двері, які досить часто відкриваються або закриваються, тому що металеве протягання зруйнується від вібрації. 
Не варто забувати про вартість і строки виробництва класичного вітража.

Інший приклад - плівкові вітражі. На сьогоднішній момент це найбільш дешева імітаційна техніка, що вимагає найменших витрат часу. Але, як і в будь-якого компромісу, у плівкових вітражів також є й негативні моменти. Плівковий вітраж одразу з першого погляду можна відрізнити від справжніх вітражів і виглядає він не занадто привабливо. Крім того, плівка недовговічна, вона відшаровується й вицвітає, тому для великих екстер'єрних рішень плівковий вітраж зовсім не підходить. Подібні обмеження є в будь-яких інших технологіях виробництва вітражів: ф’юзингові техніки обмежені розміром печей, контур зображень при спіканні кольорового скла виходить розмитим; піскоструминні вітражі й вітражі, що виготовлені за технікою травлення - позбавлені кольорів.


Вітражі - нова технологія

Патентована технологія Cad Ram, є, у принципі, імітаційною, однак має велику кількість унікальних переваг. З одного боку, вироби за цією технологією виглядають гідно в порівнянні із класичними вітражами, з іншого боку, їхні фізичні характеристики дозволяють значно розширити сферу звичних уявлень про можливості вітража. По суті, це не імітація класичного вітража, а принципово нова техніка.
Суть технології Cad Ram полягає в наступному: на ціле скло наноситься надміцний полімерний контур, після чого проміжки заливаються кольоровими полімерними лаками, які після застигання утворять на склі шар, що не видаляється. Можливий контур будь-якого ступеня складності, тут можуть бути не тільки криволінійні, але й геометрично правильні елементи необхідного розміру (від декількох міліметрів до розмірів скла) і конфігурації. Лаки дозволяють передавати величезну кількість відтінків кольору залежно від концентрації й від процентного співвідношення вихідних пігментів. Крім звичайних пігментів, застосовуються й флуоресцентні. Всі матеріали не вицвітають, стійкі до перепадів температури й агресивного впливу зовнішнього середовища й ультрафіолету.
При виготовленні вітражів ми використовуємо також триплекс і безпечне загартоване скло, що надає їм унікальні фізичні характеристики й безпеку при експлуатації. Це дозволяє застосовувати вітражі в сходових маршах, стельових конструкціях. Зміцнене термічним способом скло виготовляють нагріванням листового скла до температури 600° С і потім різким його охолодженням. При цьому в склі утворяться напруги стиску, які збільшують механічну міцність і стійкість скла до перепадів температур більш ніж в 5 разів. При руйнуванні скло розсипається на дрібні, без гострих граней, осколки, які не травмують людей.
Розміри одного скла при виготовленні вітражів можуть досягати 2300 x 1200 мм при товщині скла або іншого матеріалу до 30 мм.
Вітражне скло можна вільно компонувати з окремих елементів, з огляду на можливість абсолютно точного стикування елементів контуру, так що розміри всієї композиції в цілому практично не обмежені по площі. 
На думку фахівців, що працюють за технологією Cad Ram, жодна з відомих технік виготовлення вітражів не дає подібного співвідношення ціни, строків, якості та можливостей застосування. 
Все це відкриває перед вітражем широкі перспективи: тепер він стає із сугубо елітарного й штучного предмета розкоші доступним інтер’єр ним рішенням. Це не означає профанації мистецтва вітража: як серійні модулі для вікон і дверей, так і індивідуальні проекти виконуються на найвищому художньому рівні. 
Додатковою перевагою технології Cad Ram є те, що контур або кольорове зображення можна наносити не тільки на скло. Несучим матеріалом може бути полікарбонат, зображення можна наносити на кахельну плитку, стельові панелі, на будь-яку плоску поверхню. 
Вітражі, виконані за технологією Cad Ram, можуть прикрашати найрізноманітніші об'єкти:
  • віконне скло;
  • вітрини;
  • конструкції із застосуванням великих скляних поверхонь: зимові сади, павільйони, скляні стельові плафони;
  • рекламні й інформаційні вивіски, таблички;
  • внутріофісні перегородки, що трансформуються;
  • дверні полотна (у тому числі й із суцільноскляні конструкції);
  • елементи меблів (скло, панелі);
  • вироби з декорованого скла: полки, журнальні столики, підставки для квітів, акваріуми тощо;
  • вироби із дзеркал; 
  • скло для виготовлення склопакету й сам готовий склопакет;
  • полікарбонаті й інші пластики;
  • світильники - стельові, настінні;
  • панно з підсвічуванням (у т.ч. ультрафіолетом) для створення ексклюзивних інтер'єрів - світні картини, "помилкові вікна" тощо.



2 коментарі: